Cestování letadlem a domácí zvířata


Cestování letadlem a domácí zvířata

Cestování letadlem a domácí mazlíčciMusíte v blízké budoucnosti cestovat letadlem? Pokud ano, jste majitelem domácího mazlíčka a musíte ho vzít s sebou? Ačkoli většina z nás nechává své domácí mazlíčky doma, vy tak možná nechcete učinit nebo je účelem vaší cesty stěhování, nikoli dovolená plná zábavy. Bez ohledu na to, z jakého důvodu chcete nebo potřebujete cestovat se svým domácím zvířetem nebo zvířaty, je třeba mít na paměti několik důležitých bodů.

Prvním krokem při cestování s domácím zvířetem je ujistit se, že tak můžete učinit. Přestože značný počet leteckých společností povoluje přepravu domácích zvířat v letadle, ne všechny to umožňují. Pokud plánujete odlet z malého letiště, kde je pouze jedna nebo dvě letecké společnosti, můžete se dostat do svízelné situace. Pokud domácí zvířata nepřijímají nebo pokud jsou jejich pravidla a omezení pro vás příliš velká, budete chtít prozkoumat jiná letiště v okolí, zejména ta, která jsou větší.

Při cestování letadlem s domácím mazlíčkem nebo mazlíčky je důležité mít na paměti, že vám bude účtován dodatečný poplatek. Bohužel mnoho cestujících, kteří se zvířaty cestují poprvé, se domnívá, že mohou svá zvířata a jejich přepravky započítat do příručního nebo odbaveného zavazadla. Tak to však nefunguje. Za cestování s domácím mazlíčkem vám bude téměř vždy účtován příplatek. Tento příplatek bude pravděpodobně záviset na dané letecké společnosti a také na umístění vašeho zvířete, například v kabině nebo v zavazadlovém prostoru.

To vede k dalšímu důležitému bodu. I když některé letecké společnosti povolují na palubě svých letů přepravu domácích zvířat, jako jsou kočky a psi, ne všechny povolují, aby se zvířata nacházela v kabině s ostatními cestujícími. To je běžné zejména v malých letadlech, kde mohou být alergici velkým problémem. Pokud se se svým domácím mazlíčkem nemůžete rozloučit, určitě vyhledejte leteckou společnost, která vám umožní mít ho v kabině s sebou. Nezapomeňte, že při výběru letadla bude hrát velkou roli také velikost vašeho domácího mazlíčka.

Bez ohledu na to, kde bude vaše zvíře během cesty letadlem uloženo, budete pro něj potřebovat přepravku nebo přepravku. Mnoho leteckých společností má specifická pravidla a omezení, jaký typ lze použít. Mezi omezení často patří použité materiály a také velikost. Většina z nich vám tyto informace na požádání poskytne. Když už mluvíme o přepravkách a přepravkách pro zvířata, je důležité se ujistit, že svému zvířeti poskytnete dostatek prostoru, aby mohlo stát a trochu se pohybovat. Většina leteckých společností totiž odmítne přepravovat zvířata, která podle nich nejsou bezpečná, z malých přepravek a přepravek pro zvířata.

Důležité je také zajistit, aby vaše zvíře prohlédl jeho veterinář. Budete se chtít ujistit, že vaše zvíře má všechna požadovaná očkování a že je způsobilé k cestování. Všechny letecké společnosti také vyžadují, abyste obdrželi zdravotní osvědčení, ve kterém bude uvedeno, že je vaše zvíře zdravé a bezpečné pro cestování.

Výše uvedené body jsou jen některé z mnoha, které budete chtít vzít v úvahu při cestování s domácím zvířetem. Mezi další tipy patří rezervace přímých letů, ujištění se, že obojek vašeho domácího mazlíčka je označen správnou identifikací, stejně jako jeho přepravka.