Destinace pro letní dovolenou: Nudapláž


Destinace pro letní dovolenou:  Nudapláž

Chodit či nechodit nahý? To je otázka, kterou si nakonec klade mnoho rekreantů. Pokud máte zájem strávit letní dovolenou na zahraniční pláži, je pravděpodobné, že se budete muset rozhodnout. Mnoho zámořských pláží je klasifikováno jako nudistické.

Nudapláže jsou ideální pro dospělé, kteří tráví dovolenou s dospělou společností. Ať už trávíte dovolenou v zámoří se svými přáteli, nebo jste na dovolené se svým partnerem či manželkou, pro mnoho dospělých jsou nudistické pláže lákavé. Pro mnoho párů jsou nahé pláže svým způsobem exotické; vytvářejí tak romantickou atmosféru.

Ve Spojených státech je nahota kontroverzním tématem. Pokud vám pohled na nahé muže a ženy dovádějící na pláži nevadí, možná byste měli zvážit výběr nahé pláže jako cíle své příští letní dovolené. Pokud jde o výběr nahé pláže, kterou chcete navštívit, máte řadu možností. Níže uvádíme přehled čtyř oblíbených nudistických pláží, které si můžete vybrat jako cíl své příští letní dovolené.

Pláž Montalivet se nachází ve Francii. Je známá jako jedna z nejoblíbenějších nudistických pláží na světě. Francii se často připisuje zásluha za rozvoj a větší popularitu nudistických pláží. Pláž se nachází na pobřeží Atlantského oceánu a nabízí řadu míst k přenocování, včetně pronájmu bungalovů a kempů. Atmosféra na pláži Montalivet je často uváděna jako bezpečná pro osoby různého věku.

Samurai Beach, která se nachází v Austrálii, je další z mnoha nejlépe hodnocených nudistických pláží. Několik letovisek podél pláže, včetně Bardot’s Clothing Optional Resort, umožňuje nahotu. Ve skutečnosti je nahota na pláži Samurai Beach tak běžná, že se stala domovem každoročně pořádané olympiády naháčů.

V Řecku se nachází řada nudistických pláží, včetně oblíbené Červené pláže. Kromě dovolené na nahé pláži je Řecko dobře známé i svou historií. Na Červené pláži se nachází řada historických památek. Červená pláž je proslulá tím, že na ní neexistují žádná omezení týkající se nahoty. Jediným omezením na této oblíbené nudapláži je, že v jídelně je nutné nosit oblečení. Velké množství nudistických pláží omezuje, kdy a kde můžete být nazí, ale Red Beach nabízí svobodu všem.

No a konečně v Čechách mám svojí Lhotu. Kdo by tento evergreen mezi nudaplážemi neznal. Nudapláž je situovaná do velmi velkorysé části jezera Lhota a vždy je plná.

Jak již bylo zmíněno, nudistické pláže jsou ideální pro dospělé davy. Pokud se na dovolenou chystáte s rodinou nebo s dalšími malými dětmi, možná byste měli své rozhodnutí strávit dovolenou na nudistické pláži přehodnotit. I když je řada nudistických pláží klasifikována jako „přátelská k rodinám“, může nahota vyvolat určité rozpaky, zejména u menších dětí. Pokud přesto máte zájem o návštěvu pláže v zámoří, níže uvádíme přehled tří oblíbených pláží, kde je vyžadováno oblečení.

V Thajsku se nachází ostrov Phi Phi Leh. Nejznámější pláží v této oblasti je pláž Maya. Tato oblast byla před několika lety poškozena vlnou tsunami, ale z větší části se dočkala znovuzrození. Kromě tradičních plážových aktivit zde přibyla nová zařízení, služby a aktivity pro turisty.

Cannes se nachází na Francouzské riviéře. Cannes je nejznámější díky častým návštěvám celebrit. Ačkoli je Cannes často považováno za drahou dovolenkovou destinaci, můžete si pláže a úžasné scenérie užít i s omezeným rozpočtem.

Bondi Beach, která se nachází v Austrálii, je oblíbenou dovolenkovou destinací. Pláže lemují pobřeží tohoto velkého ostrova. Vzhledem ke své popularitě je pláž Bondi často přeplněná. Navzdory velkému počtu lidí si turisté často užívají četné aktivity na pobřeží i mimo něj, které se na pláži Bondi Beach nacházejí.

Kromě výše zmíněných pláží se zde nachází velké množství dalších zámořských dovolených. Ať už se rozhodnete pro dovolenou na nudistické pláži nebo na pláži, kde je vyžadováno oblečení, určitě si najdete ideální místo pro letní dovolenou.