Jak co nejvíce ušetřit při cestování


Jak co nejvíce ušetřit při cestování

Chystáte se na cestu? Pokud ano, budete cestovat letecky? Pokud ano, možná vás znervózňují náklady s tím spojené. Každý typ cestování může být drahý, pokud si nedáte pozor, ale cestování letadlem může být nejhorší. Vzhledem k tomu je důležité vědět, že existují způsoby, jak můžete ušetřit.

Jedním z nejlepších způsobů, jak při cestování letadlem ušetřit, je porovnání cen letenek. To vám umožní ušetřit peníze hned na začátku. Také pokud máte na výběr více než jednu leteckou společnost, což většina cestovatelů dělá, nezapomeňte porovnat ceny. Také flexibilita v termínech a časech, kdy můžete letět, může vést k úspoře peněz.

Když už mluvíme o letech, nezapomeňte si vybrat letiště, které je blízko vaší cílové destinace. To je důležité, pokud si musíte půjčit auto nebo jet autobusem či taxíkem. Blízkost cílové destinace by měla vést k úspoře peněz i času, protože odpadá zbytečné cestování. Stejně tak byste měli experimentovat s letišti, která jsou blízko. Věděli jste například, že pouhých třicet minut jízdy může mít za následek obrovské cenové rozdíly v závislosti na daném letišti?

Pokud jde o balení zavazadel, nezapomeňte znát bezpečnostní pravidla letiště. Budete se chtít řídit svým nejlepším úsudkem, ale více informací o bezpečnostních pravidlech na letištích získáte také na internetových stránkách TSA. Nebalte si s sebou na letiště nic ostrého ani nekupujte pití, pokud není určeno pro dítě. Je pravděpodobné, že tyto předměty budete muset vyhodit do koše, což se v podstatě rovná ztrátě peněz.

Přestože si budete muset dávat pozor na to, abyste si na letiště brali tekutiny, chtějte si s sebou vzít občerstvení. Většina svačin je v pořádku, pokud se jedná o suché potraviny. Mezi vhodné položky patří ovoce, chipsy a krekry. Před cestou se zastavte a vyzvedněte si některé z těchto položek v místním obchodě s potravinami, nebo ještě lépe, kupte si je, když jsou ve slevě. Občerstvení a sladkosti jsou na letišti obvykle velmi drahé a jejich cena se může snadno zvýšit.

Pokud jde o parkování na letišti, zjistěte, zda nemáte blízkého přítele nebo člena rodiny, který by vás mohl vysadit a po návratu zase vyzvednout. Díky tomu ušetříte za parkování nemalé peníze, zejména při delších cestách. Pokud musíte řídit sami, například pokud váš let odlétá nebo přilétá v době, kdy je většina vašich známých v práci, nezapomeňte prozkoumat všechny možnosti. Například venkovní parkoviště je obvykle mnohem levnější na rozdíl od krytých garáží. Také čím dále jste schopni zaparkovat, tím méně peněz budete pravděpodobně muset zaplatit.

Pokud je v letadle promítán film během letu a vy se chcete dívat, kupte si sluchátka. Ano, bude to stát pár dolarů, ale většina standardních sluchátek nebude fungovat s letištními filmy a sedačkami. Pokud si však sluchátka koupíte, nezapomeňte si je uschovat, protože je můžete použít při jiném letu, například při letu zpět. Také pokud již máte sluchátka, která jste si koupili v letadle dříve, vezměte si je s sebou, protože budou pravděpodobně fungovat.

Chcete-li ušetřit pár dolarů za sluchátka, nedívejte se na film. Místo toho si vezměte jiné věci, které vás zabaví. Mezi skvělé předměty patří přenosné DVD přehrávače, přenosné počítače, knihy, časopisy, hudební přehrávače a přenosné herní systémy. Při používání elektronických předmětů nezapomeňte mít po ruce náhradní baterie. Pokud jde o přenosný počítač, nabíjejte jej při každém mezipřistání.

Jak vidíte, existuje celá řada různých způsobů, jak můžete na své příští cestě ušetřit. Upřímně řečeno, pokud se budete řídit svým nejlepším úsudkem a plánovat dopředu, neměli byste mít příliš mnoho dodatečných nákladů.