Kouzelné Tenerife


Kouzelné Tenerife

Když slunce nás oblaží svými zlatavými paprsky, když se oceán šepotavě dotýká sopek a když je ve vzduchu cítit zámořský duch objevů. Vítejte v Tenerife, španělském ráji, kde se snoubí divoká příroda s teplými plážemi a bouřlivou historií. Toto ostrovní království ukryté v atlantickém oceánu je místem, kde se čas zastavil a osobní příběhy se prolínají s fascinujícími legendami. Pojďte s námi objevit skvosty a tajemství Tenerife, jednoho z nejkrásnějších míst na zemi.

Obsah článku

Tenerife: Španělský ostrovní ráj

Tenerife, největší z Kanárských ostrovů, je místem, které se vyznačuje nádhernými plážemi, impozantními sopečnými krajinami a impozantní kulturou. Ostrov je místem s vysokou biodiverzitou a jedinečnými přírodními lokalitami, jako je Národní park Teide, kde se nachází nejvyšší vrchol Španělska, Pico del Teide. Tenerife je také domovem světoznámých ropuch, které se těší velké oblibě u turistů.

Co se týče kulturních zážitků, Tenerife je hostitelem karnavalu Santa Cruz – jedné z největších a nejvzrušujících karnevalových slavností na světě. Místní kuchyně je plná chutí a pestrých barev, včetně tradičních jídel jako jsou papas arrugadas (vráskalé brambory) a mojo (pikantní omáčka).

 • Návštěva Pico del Teide: Tato fascinující sopečná krajina je absolutní must-see pro každého, kdo navštíví Tenerife.
 • Carnaval Santa Cruz: Tento týden dlouhý festival je plný života, hudby a barev, a je často považován za jeden z nejlepších karnevalů na světě.
 • Místní kuchyně: Od mořských plodů po místní speciality, jídlo na Tenerife je stejně pestrobarevné a rozmanité jako ostrov sám.

Přitažlivá krása Tenerifské přírody

Tenerife je proslul svou ohromující přírodní krásou, která přitahuje miliony turistů z celého světa každý rok. Ohromené pohledy na El Teide, nejvyšší horu ve Španělsku ukrytou uprostřed národního parku, jsou zážitkem, který se nezapomíná. Jestli vás to ale ještě z nějakého důvodu neoslovilo, následující body jistě přesvědčí, že je neodolatelná.

 • Úchvatné pláže: Od zlatých písečných pláží v Costa Adeje po obrovské černé lávové pláže v Playa de la Arena nebo El Medano, Tenerife je opravdový ráj pro milovníky slané vody a slunce.
 • Unikátní přírodní rezervace: Přírodní rezervace Anaga nebo Barranco del Infierno jsou domovem neuvěřitelně rozmanité flóry a fauny.
 • Úchvatné útesy: Los Gigantes útesy, které dosahují výšky až 800 metrů, a Armeñime- vyhledávané destinace pro potápěče díky jeho pobřeží plného jeskyní.
 • Malebné vesničky: Takové jako Masca, s jeho úžasným kaňonem a starobylými dřevěnými domy, Garachico- historické město s překrásným přístavem a přírodními bazény vytvořenými lávou.

Krása přírody na Tenerife je nekonečná a každá místa, od vrcholů hor přes pralesy až po útesy, jsou svědky tohoto úžasného ostrova. Takže neváhejte a zažijte sílu a krásu Tenerifské přírody se svými vlastními očima!

Travel
Cestování

Kulturní poklady a historické památky Tenerife

Tenerife je skutečným rájem pro milovníky kultury a historie, protože domovem dobrodružných objevitelů, umělců a architektů, jenž zanechali neocenitelné poklady a své stopy v historii ostrova. Ostrov je vystaven takovému množství historických a kultúrních památek, že průvodce po nich může zabrat několik roků.

Z historických památek bychom měli zmínit například Garachico, městečko s jedinečnou šarmantností, které se pyšní svými historickými památkami a vysoce zachovalou architekturou. Za návštěvu stojí také univerzitní město La Laguna, které bylo prvním hlavním městem a je označováno za kulturní a historické srdce Tenerife. Nechybí zde ani krásné kostely a samozřejmě budova Univerzity La Laguna.

 • Katedrála La Laguna: Význačná katedrála, postavená před více než 500 lety, je jedním z nejkrásnějších příkladů kanárské gotiky.
 • Kasárna Almeyda: Toto historické vojenské zařízení je domovem vojenského muzea Tenerife.
 • Historické centrum Garachico: Svojí zachovalou architekturou a starobylým kouzlem se tato oblast stává nezbytnou destinací pro všechny návštěvníky.

Kromě těchto historických památek Tenerife uchovává také mnohem více kulturního bohatství, jako jsou například tradiční kanárské domy, starodávné pevnosti a městské zdi či euforické slavnosti a svátky.

Zábava a zážitky

Tenerife je ostrov plný zábavy a zážitků, které stojí za to se na ně podívat. Aqualand Costa Adeje nabízí neuvěřitelné vodní zábavy pro celou rodinu včetně klouzaček, vlnového bazénu a dětské zóny. Pro adrenalinové nadšence je tu Siam Park, který byl vyhlášen za nejlepší vodní park na světě. Na místě je spousta divokých jízd, surf pool a řeka s prudkými proudy.

 • Loro Parque: Pro ty, kteří preferují sucho, je tu Loro Parque, nádherný zoologický a botanický park plný vzácných a exotických druhů zvířat a rostlin.
 • Teide National Park: Pro milovníky přírody je tu Teide National Park kde najdete nejvyšší vrchol Španělska, horu Teide.
 • Whale Watching Tours: Pro ty, kteří preferují moře, jsou tu vyhlídkové jízdy na sledování velryb a delfínů, kteří jsou často viditelní v těsné blízkosti pobřeží Tenerife.

Toto jsou jen některé z aktivit a příležitostí pro zábavu, které Tenerife nabízí. Ať už máte raději dobrodružství, relaxaci nebo objevování nových kultur, na Tenerife je pro každého něco.

Nezalekla bych se říci, že je toto místo fascinující spojení krásy, kultury a dobrodružství, které by mělo být na vrcholu seznamu každého milovníka cestování. Ať už hledáte vzrušení nebo chcete jen odpočívat a nasávat atmosféru klidu a rozjímání, Tenerife vás nikdy nezklame. Jak říkají, nejsou žádné rozloučení, pouze ahojky. A tak naše dobrodružství na Tenerife možná končí, ale to neznamená, že byste nemohli objevovat další kouzla tohoto úžasného ostrova. Tenerife vás očekává!