Národní muzeum v Dublinu


Národní muzeum v Dublinu

Připravte se na průzkum kouzelné odysey kulturního a historického dědictví Irska. Jak? Ponořte se do fascinující expozice Národního muzea v Dublinu, Irsku. Obléknete si mantinely archeologa a prohlédněte si neocenitelné nálezy, zažijte atmosféru naturalisty při poznávání irské fauny a flóry, nebo se proměňte ve sběratele umění a obdivujte nádherné sbírky (od pravěkých uměleckých děl až po moderní instalace). Vítejte v cestě časem a prostorem, kde každý objekt má svůj vlastní příběh ke sdělení. Zakousněte irskou historii z první ruky z Národního muzea v Dublinu.

Národní muzeum Dublin: Velkolepý poklad Irské kulturní historie

Národní muzeum Dublin pulsující srdce irské historie a kultury, je monumentem, který chrlí příběhy a inspiruje mysl. Muzeum je rozděleno do několika segmentů, včetně Archeologie, přírodovědy, umění, historie a různé dočasné výstavy.

Nejvíce fascinující je oddělení archeologie, kde lze prozkoumat poklady z období časných civilizací, jako jsou doby kamenná, měděná, bronzová a železná. Mezi těmito skvostmi najdete:

 • Brooch of Tara: velkolepý brož ve tvaru kříže, který je jedním z nejznámějších národních pokladů Irska.
 • Gold Collar of Bronze Age: čistě zlatý obojek z doby bronzové, který je dokonalým příkladem umění a řemesla tohoto období.
 • Bog Bodies: Strhující zachované těla, která byla nalezena v irských rašelinných bažinách a která pochází z doby železné.

To vše a mnoho dalšího je možné zhlédnout v Národním muzeu Dublin. Připravte se na cestu do srdce irské kultury a historie.

Vstupte do světa starověkého umění a přírodní historie Národním muzeu Dublin

Držte dech a otevřete dveře Národního muzea v Dublinu, místa, kde historie ožívá před vašimi očima. Procházejte kolekcemi zlatých pokladů ze starověkého Irska, včetně nádherného Tara brože a pokladu z Ardagh. Nořte se do tajemství bronzového věku prostřednictvím exponátů jako je lunula z Clonavey a zlaté náramky z Killast. Starejte se na blikající meče a úžasný kůň ze sady Loughnashade, kritického místa staré irské historie.

Autoři muzea dokázali dovedně prezentovat historii přírodního světa. Obdivujte obrovské kosti vyhynulých tvorů, jako jsou obří jeleni nebo lovců zabijáků z pleistocénu. Staňte se svědky prastarých stop přírody v exponátech, které zobrazují život v prehistorických mořích a přístavech. Ať už se zajímáte o prvky přírodní historie nebo jste zvědaví na starověké umění, Národní muzeum Dublin nabízí pestrý výběr pro všechny.

 • Obdivujte nádherný Tara brož nebo poklad z Ardagh
 • Staňte se svedky tajemství bronzového věku
 • Obdivujte obrovské kosti vyhynulých tvorů
 • Vychutnejte si pohled na stopy prastaré přírody

Oživující minulost: Interaktivní prohlídka

Návštěva Dublinu by nebyla úplná bez průzkumu více než 7000 let irské historie vNárodním muzeu. Jeho jedinečná interaktivní prohlídka „Oživující minulost“ nabízí fascinující vhled do minulosti ostrova skrze rozsáhlé sbírky uměleckých děl, artefaktů a předmětů z každodenního života. Nezáleží na tom, jestli jste milovník historie nebo jen zvídavý cestovatel, tato prohlídka Vás jistě uchvátí.

Ponořte se do středověkého života prostřednictvím Bohatého dědictví Irského středověku, kde objevíte vzácné knihy, klenoty a relikvie. Zblízka se podívejte na originální vikingské artefakty v sekci Warriors and their weapons, nebo se ponořte do mystického světa keltského umění a mytologie v Prehistoric Ireland. Prohlídka pokračuje průzkumem irského přírodního světa, kde se seznámíte s rozmanitými druhy flory a fauny. Během interaktivního průzkumu je také uvedený přehled o důležitých událostech irské historie, které formovaly dobře známou irskou kulturu a identitu.

 • Bohaté dědictví Irského středověku: V této sekci se seznámíte s bohatou sbírkou vzácných knih, klenotů a relikvií vyprávějících o středověkém náboženském životě v Irsku.
 • Warriors and their weapons: Tato část muzea vystavuje originální vikingské artefakty, které ukazují, jak tvrdě a zároveň řemeslně dovedně bojovali Vikingové.
 • Prehistoric Ireland: Navštívit tuto sekci znamená ponořit se do fascinujícího a mystického světa keltského umění a mytologie.
 • Irish nature: Zde budete mít možnost se blíže seznámit s rozmanitostí a jedinečností irské přírody.

Fascinující výstavy a nezapomenutelné zážitky v Národním muzeu

Národní muzeum v Dublinu je skutečným rájem pro milovníky umění a historie. Tato překrásná budova v sobě skrývá ohromující výstavy, které pohltí vaši pozornost na několik hodin. Jakmile vstoupíte dovnitř, budete fascinováni sbírkami různých forem umění, počínaje starověkým a konče moderním, včetně soch, malířských děl a dalších uměleckých instalací.

Muzeum také oživuje historii skrze své potápějící zážitky. Budete moci prohlédnout si umělecké a historické artefakty, jako jsou antické mince, keltské klenoty a další historické předměty. K dispozici je řada interaktivek, které vám umožní hlubší pochopení historie a kultury. Zde jsou jen některé z nezapomenutelných zážitků, které vám muzeum může nabídnut:

 • Živá rekonstrukce historických bitev: Poznejte hrůzy a hrdinství, které se odehrály na bojištích po celém světě.
 • Průzkumné expedice: Vydejte se na dobrodružnou cestu do minulosti a prozkoumejte neznámá území.
 • Interaktivní umělecké instalace: Vstupte do světa umění a získejte hlubší porozumění o různých formách a stylech.

Je zřejmé, že Národní muzeum v Dublinu je nejen cenným pokladem Irska, ale také klíčovým bodem pro pochopení rozmanité historie a kultury této fascinující země. S každým exponátem, který představuje kapitolu v irském příběhu, se muzeum stává živým památníkem plným příběhů a vyprávění. Od starověkých artefaktů až po moderní výtvory, Národní muzeum v Dublinu je nepochybně můstek mezi minulostí a přítomností, mezi starými a novými generacemi. Ať už jste historický badatel, milovník kultury nebo prostě turista hledající obohacení své návštěvy Irska, toto muzeum je místem, které nesmíte minout. Přátelé, je čas otevřít dveře do světa plného historie a objevů – vstupte do Národního muzea v Dublinu!