Tipy na cestování letadlem pro rodiče malých dětí


Tipy na cestování letadlem pro rodiče malých dětí

Jste rodičem kojence, batolete nebo předškoláka? Pokud ano, plánujete také cestu, která vyžaduje cestování letadlem? Pokud ano, možná se děsíte nadcházejícího letu. Vždyť komplikace jsou to jediné, na co mnoho rodičů myslí. Vzhledem k tomu existuje řada způsobů, jak si můžete létání s malými dětmi nejen usnadnit, ale i zpříjemnit.

U dětí mladších dvou let budete chtít nejprve prozkoumat výhody a nevýhody toho, zda jim pořídit vlastní sedadlo. Mnoho leteckých společností umožňuje dětem mladším dvou let sedět na klíně dospělého. Pořízení dalšího sedadla pro dítě mladší dvou let bude stát peníze, ale možná se vám podaří získat malou slevu, když se obrátíte na příslušnou leteckou společnost. Na druhou stranu budete moci mít vlastní sedadlo, což bude příjemné. Většina autosedaček se vejde na sedadla leteckých společností. Když už jsme u toho, pokud si budete potřebovat vzít autosedačku nebo kočárek, bude je muset letištní kontrola prověřit.

Co se týče kočárků, jsou dobrým nápadem i pro děti, které umí chodit. Většina rodičů batolat je vyzývá, aby si je důkladně prohlédli. Většina leteckých společností bude vyžadovat, abyste kočárek před nástupem do letadla odevzdali. Po příletu do cílové destinace by na vás měl kočárek čekat u brány. Používání kočárku vám usnadní pohyb po letišti, a to rychle. To je ideální, pokud musíte spěchat, například pokud máte krátké mezipřistání.

Nezapomeňte si také vzít s sebou umělé mléko, džus a svačinu pro kojence, batolata a děti předškolního věku. Ačkoli se setkáte s určitými omezeními, většina letištních bezpečnostních pracovníků nechá dětský nápoj projít, pokud se jedná pouze o malé množství. Pokud jde o starší děti, jako jsou batolata a předškoláci, měli byste mít možnost koupit džus, vodu a svačinu v letištním obchodě za bezpečnostní kontrolou. Je to příjemné, protože s tím nejsou spojeny žádné bezpečnostní obavy.

Důležité je také vzít s sebou tašku pro dítě. Tato taška by měla být naplněna předměty, které je zajímají. V závislosti na věku dítěte jsou skvělými předměty knihy, samolepky, omalovánky a několik pastelek, malé hračky a kartičky. Tyto předměty budou muset být prověřeny letištní kontrolou, proto se snažte nechat doma cokoli, zejména hračky, co by mohlo způsobit komplikace nebo zdržení.

Když už mluvíme o letištní kontrole, je důležité si o ní promluvit a dítě na ni připravit. Pro mnoho batolat a dětí předškolního věku může celá tato zkouška působit trochu zdrcujícím a děsivým dojmem. Vaše dítě bude pravděpodobně muset samo projít detektory kovů. Pokud cestujete s jinou dospělou osobou, nechte ji projít první, aby vaše dítě mohlo jít ke známé tváři. Možná budete chtít na letiště dorazit i dříve. Dítě tak bude mít možnost sledovat ostatní, jak procházejí kontrolou jako první.

Co se týče samotného letu, batolata a děti předškolního věku mohou mít rády sedadlo u okna. Pokud je někomu z vaší skupiny cestujících přiděleno místo u okna, zkuste tam místo něj posadit batole nebo předškoláka. Pokud jde o tašku plnou dobrot, kterou jste si přivezli, nedejte dítěti všechno najednou. Tím pravděpodobně omezíte nudu. Pro děti, které mohou mít vlastní sedadla, doporučujeme přenosné DVD přehrávače a notebooky. Jsou skvělým způsobem, jak neposedné dítě zabavit. Pokud používáte přenosný počítač, ujistěte se, že jste nevybrali film, který by překročil výdrž baterie notebooku, protože to může mít za následek velmi nešťastné dítě.

Výše uvedené tipy jsou jen některé z mnoha, které vám jako rodičům mohou pomoci při cestování letadlem s malými dětmi. V případě dalších tipů se prostě řiďte svým nejlepším úsudkem. Jako rodič byste měli vědět, co pomůže udržet zájem a spokojenost vašeho dítěte.