Zakázané předměty v letadle


Zakázané předměty v letadle

Chystáte se na cestu, konkrétně na cestu, která vyžaduje leteckou dopravu? Pokud ano, možná si budete chtít brzy začít balit kufry. To je samozřejmě skvělá věc, ale je tu krok, který možná budete chtít nejprve udělat. Tímto krokem je seznámení se se všemi letištními pravidly a omezeními.

I když je hezké slyšet, že byste měli věnovat čas seznámení se se všemi letištními pravidly a omezeními, možná si říkáte, co je na tom tak důležitého. Ve skutečnosti toho zjistíte hodně. Seznámení se se všemi bezpečnostními pravidly a omezeními na letišti může mít významný vliv na vaše cestování.

Jednou z nejčastějších chyb, kterých se cestující letadlem dopouštějí, je vnášení zakázaných předmětů. Mezi tyto předměty může patřit kapesní nůž, nůžky nebo jiné ostré předměty. I když se může vyskytnout několik drobných výjimek, obecně platí, že je lepší nechat všechny ostré předměty doma nebo je alespoň přibalit do odbaveného zavazadla. Víte vlastně, co se stane, když vás při letištní kontrole přistihnou se zakázaným předmětem, který vypadá nebezpečně? Je pravděpodobné, že se ocitnete ve vazbě. Budete vyzváni, abyste předmět odevzdali, například kapesní nůž, ale možná vám bude položena i řada dalších otázek, aby se zajistilo, že nejste nebezpeční pro ostatní cestující.

Jak již bylo uvedeno, můžete být požádáni, abyste odevzdali všechny předměty, které máte v zavazadlech a které jsou skutečně zakázané. To se týká nejen ostrých předmětů, ale i mnoha předmětů denní potřeby. TSA má například přísná pravidla týkající se tekutin v příručních zavazadlech. Pokud jde o nápoje, doporučuje se, abyste si s sebou na letiště nic nebrali. Z tohoto pravidla existují výjimky, například malá láhev džusu nebo umělé výživy pro vaše děti. Vše ostatní byste si měli zakoupit na letišti, za bezpečnostní kontrolou. Co se týče výrobků pro zdraví a krásu, jsou povoleny pouze malé cestovní velikosti a musí být uloženy odděleně. V opačném případě můžete být nuceni věci vyhodit, což může mít za následek zbytečně vynaložené peníze.

Dalším z mnoha důvodů, proč vás vyzýváme, abyste se před odletem na letiště seznámili s bezpečnostními pravidly a omezeními, jsou hrozivé následky. Jak již bylo uvedeno, můžete být zadrženi a dotazováni, pokud cestujete s něčím neobvyklým, nebo můžete být vyzváni k vyhození zakázaných věcí. Dalším důsledkem neznalosti a nedodržování všech bezpečnostních pravidel na letišti je zmeškání letu. Ve skutečnosti se proto všem cestujícím doporučuje, aby se na letiště dostavili v dostatečném předstihu před odletem, aby počítali s bezpečnostními problémy a dalšími zpožděními. Pokud zmeškáte let kvůli nedorozumění při bezpečnostní kontrole, měla by vám letecká společnost pomoci zajistit jiné opatření.

Nyní, když víte, jak je důležité seznámit se se všemi bezpečnostními pravidly a omezeními na letišti, vás možná zajímá, jakým způsobem tak můžete učinit. Dobrou zprávou je, že tak lze poměrně snadno učinit online. Vaším nejlepším zdrojem informací jsou pravděpodobně internetové stránky TSA. Jejich online stránky se nacházejí na adrese www.tsa.gov. Najdete zde velké množství informací, včetně podrobného seznamu zakázaných předmětů, dalších letištních pravidel a omezení a také obecných rad pro cestující letadlem.

Dalším skvělým způsobem, jak se seznámit s bezpečnostními pravidly a omezeními na letišti, je navštívit online webové stránky letiště, ze kterého odlétáte. Většina z nich se řídí stejnými pravidly, která stanovila TSA, ale můžete zde najít i další pravidla a omezení platná pro dané letiště, například ohledně parkování. Tato pravidla a omezení, pokud existují, by měla být jasně uvedena na internetových stránkách letiště. Všechny webové stránky letišť lze snadno najít online pomocí běžného internetového vyhledávání.