Tipy pro Last Minute


Tipy pro Last Minute

Rozhodli jste se nedávno, že byste rádi podnikli výlet na poslední chvíli? Ať už máte zájem navštívit Havaj, kalifornskou vinařskou oblast nebo jinou oblíbenou dovolenkovou destinaci ve Spojených státech, měli byste začít s plánováním ihned. U last minute zájezdů musíte vyřídit stejné množství cestovních záležitostí, ale v mnohem kratším časovém období.

Když už mluvíme o přípravě cesty, budete chtít využít leteckou společnost, která je známá svými cenově dostupnými tarify. Možná si také budete chtít vybrat leteckou společnost, se kterou jste již dříve cestovali, protože to často vede k menšímu počtu překvapení. Pokud cestujete letadlem poprvé, možná se budete chtít rychle zeptat svých přátel nebo členů rodiny na doporučení nebo dokonce varování ohledně letecké společnosti.

Při zachování rezervací, pokud nemáte čas zkoumat všechny letecké společnosti jednotlivě a jejich ceny, můžete se obrátit na internetové stránky o cestování. Přitom se obracejte na weby větších jmen, protože jsou obvykle spolehlivější. Online cestovní webové stránky umožňují vyhledávat lety s flexibilními časovými okny. Měli byste také získat nabídky od několika různých leteckých společností. Pro cestovatele cestující na poslední chvíli jsou online cestovní webové stránky jedním z nejlepších způsobů, jak získat nejlepší nabídky v co nejkratším čase.

Důležité je také pamatovat na to, abyste nepřepláceli. To je bohužel něco, co nakonec udělá mnoho cestovatelů na poslední chvíli. Pokud odlétáte z naléhavých důvodů, například za nemocným blízkým, možná si budete chtít cestu zařídit ihned a za každou cenu. Pokud však chcete jen na poslední chvíli vyrazit na dovolenou nebo na rychlý víkendový výlet, nezapomeňte si porovnat ceny. Jak již bylo řečeno, snadným způsobem, jak to udělat, jsou online cestovní webové stránky. Umožní vám porovnat ceny a časy letů více leteckých společností, a to vše během několika minut. Z tohoto důvodu byste nikdy neměli platit více, než je nutné, a to ani na poslední chvíli.

Jakmile si cestu zařídíte, budete si chtít rychle vytvořit kontrolní seznam. Je to důležité, protože mnoho cestovních plánů na poslední chvíli je uspěchaných, včetně balení. Jakmile budete mít pět nebo deset minut volna, sedněte si a vytvořte si kontrolní seznam. Potřebujete si s sebou vzít digitální fotoaparát nebo přenosný počítač? Kolik potřebujete náhradních oděvů? Nezapomeňte si každou položku z kontrolního seznamu odškrtnout, když ji později zabalíte. Předejdete tak chybám a zmatkům.

Je také důležité věnovat čas seznámení se s bezpečnostními pravidly a omezeními na letišti. Když spěcháte s plánováním cesty a balením na poslední chvíli, je pravděpodobnější, že se dopustíte chyb. Rychlý přehled pravidel a omezení při cestování letadlem najdete na internetových stránkách TSA. Můžete se také řídit svým nejlepším úsudkem. Například víte, že vám budou sundávány boty, proto si vezměte pohodlné a snadno sundavací boty. Také všechny ostré předměty nechte doma nebo je alespoň zabalte do odbaveného zavazadla, nikoli do příručního.

Co se týče příjezdu na let, vyzýváme všechny cestující na poslední chvíli, aby mysleli jako každodenní cestující. To, že jste si naplánovali cestu na poslední chvíli, neznamená, že byste měli na letiště dorazit na poslední chvíli. Obecně platí, že byste měli dorazit asi hodinu a půl před plánovaným odletem; vše však závisí na letišti, ze kterého odlétáte. Větší letiště někdy doporučují přijet tři hodiny předem.

Výše uvedené tipy vám mohou pomoci, pokud chcete naplánovat dovolenou na poslední chvíli nebo víkendový výlet na poslední chvíli. Tím, že si dáte alespoň trochu záležet, může váš výlet proběhnout bez problémů; ve skutečnosti může vypadat, jako by se jednalo o výlet, který jste plánovali celé měsíce!