Tipy na cestování letadlem pro rodiče s dospívajícími


Tipy na cestování letadlem pro rodiče s dospívajícími

Jste rodičem dospívajícího dítěte? Pokud ano, plánujete cestu, která vyžaduje cestování letadlem? Pokud ano, možná hledáte tipy, které vám a vaší rodině pomohou prožít příjemný let.

Při cestování s dospívajícím zjistíte, že máte velké štěstí. Částečně je to dáno věkem vašeho dítěte. Teenageři budou během letu pravděpodobně příjemnější a ochotnější spolupracovat, zejména ve srovnání s batolaty a předškoláky. Přesto možná budete pro jistotu hledat nějaké další tipy.

Jednou z prvních věcí, kterou budete chtít udělat, je naučit dítě, že je důležité sledovat, co se na letišti říká. Vzhledem k bezpečnostním obavám se nezřídka stává, že cestující jsou zadrženi k bližšímu zkoumání, a to i jen při žertování. Mnoho dospívajících rádo žertuje, proto nezapomeňte svého dospívajícího upozornit na nebezpečí, které z toho plyne. Ujistěte se, že ví, že na letišti nesmí opakovat určitá slova, jako je nůž, zbraň, bomba nebo terorista. Možná, že váš dospívající již tuto důležitou informaci zná, ale není na škodu mu ji rychle připomenout.

Pokud necháte své dítě, aby si na cestu sbalilo zavazadla samo, nezapomeňte mu je rychle prohlédnout. Kontrola příručních zavazadel vašeho dospívajícího je nesmírně důležitá. Má vaše dítě v příručním zavazadle něco, co by mohlo vést k zastavení vaší rodiny při bezpečnostní kontrole na letišti? Pokud jde o odbavená zavazadla, ujistěte se, že zavazadla vašeho dítěte nejsou přeplněná. Dbejte také na to, aby si do odbaveného zavazadla nedalo nic cenného nebo důležitého, jako je digitální fotoaparát nebo přenosný počítač, protože by mohlo dojít k jeho poškození.

Také se ujistěte, že dítě má na cestu pití nebo svačinu. To je ideální zejména pro krátké lety nebo vybíravé jedlíky a pijáky. Ačkoli mnoho suchých svačinek, jako jsou například chipsy, si můžete vyzvednout před příjezdem na letiště, s nápoji je to jiné. Kvůli omezení tekutin nechte dítěti koupit limonádu, vodu nebo džus v letištním obchodě, konkrétně v takovém, který je umístěn poté, co projdete všemi potřebnými bezpečnostními kontrolami. Tento přístup sice stojí více peněz, ale v konečném důsledku je s ním mnohem méně starostí.

Vzhledem k tomu, že všichni cestující mají povoleno příruční zavazadlo, budete se chtít ujistit, že si dítě přinese věci, které ho zajímají. Například knihy a časopisy jsou levným způsobem, jak dospívající během cesty letadlem zabavit. Mezi další předměty, které jsou pro dospívající ideální, patří kapesní herní konzole, DVD přehrávače a MP3 přehrávače. Na některých místech ve Spojených státech si můžete tyto předměty zapůjčit, pokud je vy nebo váš dospívající ještě nevlastníte. Při používání čehokoli elektronického si nezapomeňte vzít několik náhradních baterií a mít je v kabelce nebo v příručním zavazadle.

Jak bylo zdůrazněno výše, existuje řada kroků, které můžete jako rodiče podniknout, abyste zajistili, že váš příští rodinný let bude pro vás a vašeho dospívajícího příjemný. Ačkoli je pravděpodobnější, že teenageři budou příjemní a ochotní spolupracovat, výše uvedené body vám přesto mohou poskytnout tolik potřebnou pomoc, stejně jako pohodlí a klid.